THE FODDERBASE – TIBOR SZEMZŐ & TAKARMÁNYBÁZIS

Koncerty filmowe w Poznaniu, w Teatrze Ósmego Dnia

 

Tibor Szemző jest jednym z najznakomitszych kompozytorów muzyki współczesnej na Węgrzech, na którego twórczość w równej mierze wpłynęła awangarda jak i muzyka ambient i minimalistyczna. Wielostronne zainteresowania doprowadziły go zbiegu różnych gatunków. Ten wszechstronny twórca oprócz komponowania zasłynął z performansów, filmów i instlacji. Szemző pasjonuje się głosem ludzkim i muzyką instrumentalną oraz dopasowywaniem filmów, a ważnym elementem jego muzyki jest narracja i materia muzyczno-filmowa składająca się z oddzielnych warstw, „layerów“. Właśnie to rozwarstwienie jest faktycznym znakiem rozpoznawczym artysty, które najpełniej widać w opus magnum dotychczasowej twórczości, w filmie „Gość życia“ oraz w powstałym na jego podstawie spektaklu Csoma Cinematic Oratorio, który zostanie zaprezentowany w Poznaniu.

 

20 października, g. 19.00

Koncert filmowy »K« ENGRAVINGS – Murowane Ciastko. »K« ENGRAVINGS to w rzeczywistości filmowa podróż, swoiste podejście do Kafki, uzupełnione prezentacją koncertową filmu Szemző, nakręconego na Kubie.

 

21 października, g. 19.00

Spektakl CSOMA Cinematic Oratorio, przygotowany specjalnie na tę okazję wspólnie z zespołem TEATRU ÓSMEGO DNIA. Gawędziarzem będzie Ewa Wójciak, a narratorem Tadeusz Janiszewski. Scenariusz przygotował László Sári. Po Oratorium, w drugiej części zabrzmi klasyczny już utwór Szemző, ciągle ewoluujący TRACTATUS, z tekstami Ludwiga Wittgensteina i fragmentami filmów  Pétera Forgácsa.

 

Narrator formacji Tibor Szemző gra na fletach, Mihály Huszár na kontrabasie i gitarze basowej, śpiew i instrumenty klawiszowe – Zoltán Mizsei, altówka oraz instrumenty perkusyjne – Ágoston Szabó Sipos, inżyner dźwięku – Zoltán Regenye, kierownik produkcji – Wojtek Kriston.

 

Partnerzy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu – Instytut Balassiego (Budapeszt), Węgierski Instytut Kultury w Warszawie.

 

Projekt zrealizowany w ramach Węgierskiego Roku Kultury w Polsce 2016-2017.

 

 

  

 

Bilety w cenie: 40 zł normalne, 20 zł ulgowe, 15 grupowe (od 10 osób) bilety V

Rezerwacja biletów:

teatr@osmego.art.pl lub telefonicznie: 61 855 20 86,

odbiór w dni robocze od 9.00 do 16.00 w kasie Teatru Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) lub bezpośrednio przed wydarzeniem.

Top
%d bloggers like this: