Rezerwacja biletów i wejściówek

teatr@osmego.art.pl lub telefonicznie: 61 855 20 86,
odbiór w dni robocze od 9.00 do 16.00 lub bezpośrednio przed wydarzeniem

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

DZIECI REWOLUCJI – Premiera!!!

8 października 2017 g. 19:00 - 21:00

20zł

DZIECI REWOLUCJI – plenerowy, multimedialny spektakl Teatr Ósmego Dnia (Poznań) z grupą chorwackich aktorów absolwentów wydziału lalkarstwa Uniwersytetu Artystycznego z Osieku

Jeśli wybrać się do Hali nr 2 MTP ósmego października, to nie po rekonstrukcję historyczną, podającą podstawowe fakty o rewolucjach 1917 roku. O to możemy zapytać Wikipedię, nie ruszając się z fotela. Teatr Ósmego Dnia będzie zgłębiał temat, badał jego odniesienia do dzisiejszej rzeczywistości i zadawał często niewygodne pytania.

 

Co dziś sprawia, że ludzie decydują się wyjść na ulicę i demonstrować swój gniew? Czy to ten sam gniew, który zaowocował rewolucjami z początku dwudziestego wieku? Czy coś z niego przetrwało? Od wydarzeń, które zainspirowały zespół mija równo sto lat. Wśród nas nie ma już tych, którzy pamiętają. Jesteśmy my, którzy nie pamiętamy. Pewnie nie czujemy się dziećmi rewolucji, ale może warto sprawę przemyśleć. Jak twierdzą Ósemki, to właśnie młodzi, mimo że nieświadomi procesów historycznych, są głównymi bohaterami i stają na pierwszej linii frontu każdej rewolucji.

 

Spektakl w inscenizacji Jacka Chmaja będzie swoistą podróżą na przestrzeni stu lat, między ekspresyjną siłą obrazów rewolucji rodem z Pancernika Potiomkina Eisensteina, a oglądanymi chłodnym okiem fana obrazami strzelanek w rodzaju Counter Strike’a. Możemy liczyć na rozmach plastycznych, emocjonujących wizji, które od lat są znakiem rozpoznawczym poznańskiego zespołu. Warto dodać, że do pracy nad nowym spektaklem twórcy zaprosili studentów Uniwersytetu Artystycznego z Osijeku, których poznali podczas teatralnych podróży po Chorwacji, Czechach, Macedonii, Słowacji i Węgrzech, w ramach projektu „Dom Europa”.

 

 

premiera: 8 października 2017, 19:00 – Międzynarodowe Targi Poznańskie Hala nr 2

Bilety:  20 zł (ulgowy) WEEKEND ZA PÓŁ CENY! – 10 zł  oraz bilety V

Rezerwacja biletów: 61 855 20 86, 669 403 888 teatr@osmego.art.pl

Dodatek:

Nie wprowadza się dyktatury po to, by chronić rewolucję; wznieca się

rewolucję w celu narzucenia dyktatury, G. Orwell, Rok 1984.

Szczegóły

Data:
8 października 2017
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
20zł

Miejsce

Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala MP2
Głogowska 14
Poznań (Poznań-Stare Miasto), wielkopolskie 61-728 Polska
+ Google Map
Top