PREMIERA – Teatr Porywacze Ciał

„Humanicana” w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka to 28 premierowy spektakl Teatru Porywacze Ciał.

 

Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku.  Został założony przez Katarzynę Pawłowska i Macieja Adamczyka – zawodowych aktorów, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy oraz projekty na styku teatru i sztuki performance. W swoich spektaklach testują różne formy i konwencje, wykorzystując stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo.

Zespół od początku działalności prężnie działa na polu teatru niezależnego – gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną, a w Poznaniu zaprasza do Studia Osobowości Porywaczy Ciał na zajęcia aktorskie.

Spektakle w ramach MALTA FESTIVAL POZNAŃ

16 czerwca g. 18.00

17 czerwca g. 17.00

Top
%d bloggers like this: