PREMIERA! Dzieci Rewolucji

Nie pragniemy wojen. Nie tęsknimy do rewolucji. Żyjemy w czasie najdłużej trwającego pokoju w Europie, a jednak wciąż coś pcha nas w otchłanie bratobójczych konfliktów. W naszym przedstawieniu próbujemy przyjrzeć się naturze tego zjawiska. Premiera już 8 października, na Międzynarodowych Targach Poznańskich – w hali MP2 naprzeciwko Dworca Zachodniego (ul. Głogowska). 

 

Jeśli 8 października wybrać się do Hali nr 2 MTP, to nie na rekonstrukcję historyczną, podającą podstawowe fakty o rewolucji 1917 roku czy też o zakończeniu krwawej I wojny światowej rok później. O to możemy zapytać Wikipedię, nie ruszając się z fotela. Teatr Ósmego Dnia będzie zgłębiał temat, badał jego odniesienia do dzisiejszej rzeczywistości i zadawał niewygodne pytania.

Co dziś sprawia, że ludzie decydują się wyjść na ulicę i demonstrować swój gniew? Czy to ten sam gniew, który zaowocował rewolucjami z początku dwudziestego wieku? Czy coś z niego przetrwało? Pewnie nie czujemy się dziećmi rewolucji, ale może warto sprawę przemyśleć. Jak twierdzą Ósemki, to właśnie młodzi, mimo że nieświadomi procesów historycznych, są głównymi bohaterami i stają na pierwszej linii frontu każdej rewolucji.

Spektakl w inscenizacji Jacka Chmaja będzie podróżą na przestrzeni stu lat, między ekspresyjną siłą obrazów rewolucji rodem z Pancernika Potiomkina Eisensteina a oglądanymi chłodnym okiem fana obrazami strzelanek w rodzaju Counter Strike’a. Warto dodać, że do pracy nad nowym spektaklem twórcy zaprosili studentów Uniwersytetu Artystycznego z Osijeku, z którymi współpracowali w ramach projektu teatralnego „Dom Europa” w Chorwacji, Czechach, Macedonii, Słowacji i Węgrzech.

 

Dodatek:

Nie wprowadza się dyktatury po to, by chronić rewolucję; wznieca się

rewolucję w celu narzucenia dyktatur.

  1. Orwell, Rok 1984.

 

 

 

 

DZIECI REWOLUCJI – plenerowy, multimedialny spektakl Teatru Ósmego Dnia z grupą chorwackich aktorów, absolwentów Wydziału Lalkarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Osijeku

Premiera: 8 października 2017 r., godz. 19– Międzynarodowe Targi Poznańskie, Hala nr 2

Rezerwacja biletów:

teatr@osmego.art.pl lub telefonicznie: 61 855 20 86, 669 403 888

odbiór w dni robocze od 9.00 do 16.00 w kasie Teatru Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) lub bezpośrednio przed wydarzeniem w kasie na terenie hali nr 2 (MTP)

Bilety: 20 zł WEEKEND ZA PÓŁ CENY! – 10 zł oraz bilety V

Top
%d bloggers like this: