Parking Day 2017: Teatr Ósmego Dnia czyta „Głód”

Świat jest głodny!

16 września, w trakcie Parking Day Poznań 2017 aktorzy i przyjaciele Teatru Ósmego Dnia przeczytają   fragmenty reportażu Martina Caparrosa Głód.

 

Caparrós w porywający sposób przedstawia historię zmagań człowieka z głodem na przestrzeni wieków i udowadnia, że to właśnie głód był jednym z, a może nawet najważniejszym czynnikiem, kształtującym naszą cywilizację. Filozofia, sztuka, ekonomia, rolnictwo, gospodarka – u ich źródeł zawsze znajdziemy jedno słowo. Głód. (cyt.- materiały wydawcy)

 

Jak zwykle chcemy też sprowokować do dyskusji: jak spędzamy nasz wolny czas? Czy wspólne jedzenie wyszukanych potraw nie stało się fetyszem zadowolonych z siebie mieszczan? Czy konsumując pamiętamy o tych, którzy starają się przetrwać?

 

W przerwach pomiędzy czytaniami „publicznymi” zapraszamy do naszego meeting pointu na wspólne rozmowy i… dalsze czytanie. Tym razem „potraw” lżejszych. Wszak literatura jest… pokarmem duszy.

Będą z nami również wolontariusze z organizacji, które na co dzień mierzą się z problemem głodu, niedożywienia, braku wody. Przyjdź i dowiedz się jak sam możesz się zaangażować lub pomóc.

 

Poznań, ul. Za Bramką, 16 września 2017, godz 12-17

Top
%d bloggers like this: