Ogłoszenie werdyktu VI edycji konkursu OFF: PREMIERY / PREZENTACJE 2017

Jury w składzie:

Ewa Wójciak, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Adam Borowski i Jacek Chmaj zapoznało się ze wszystkimi pracami, jakie wpłynęły na ogłoszoną 20 lutego br. VI edycję konkursu.

 

Dziękując wszystkim artystom za trud twórczy i nadesłane prace, Jury z satysfakcją po raz kolejny odnotowuje wysoki poziom tekstów, wyróżniających się dodatkowo wielością zaproponowanych form teatralnej realizacji i scenicznego wyrazu.

 

Wyrażająca się we wszystkich nadesłanych pracach doniosłość kontekstu, inspirowanego wierszem Stanisława Barańczaka  pt. „Ci, którzy jedzą grzanki, będą jeść suchary”, sprawiła, że Jury z trudem dokonało wymaganego regulaminem wyboru trzech prac.

 

Zwycięzcami tegorocznej, VI edycji konkursu OFF: Premiery/Prezentacje 2017 są następujące utwory i ich twórcy:

 

Dramaturgie pracy kobiet” – autorstwa Kolektywu Polka;

 

„Tym czasem gdzieś indziej w Polsce” – autortwa B. SIDES – Kolektywu Twórcy i Agnieszki Wąsikowskiej;

 

„Krym” – autorstwa Sztuki Nowej.

 

Dodatkowo jury zwróciło uwagę na dzieło Alicji Łukasik „Dni powszednie” i niezależnie od werdyktu zaprasza autorkę do rozmowy na temat realizacji tekstu w 2018 r.

 

Jury VI edycji Konkursu OFF: PREMIERY/PREZENTACJE oraz Teatr Ósmego Dnia dziękują wszystkim Uczestnikom konkursu za nadesłane prace oraz gratulują Zwycięzcom.

 

Zwycięzców prosimy o kontakt z Teatrem Ósmego Dnia w celu ustalenia szczegółów współpracy.

 

Teatr Ósmego Dnia zapewni Zwycięzcom: korzystanie z sali teatralnej, zaplecza i wyposażenia technicznego będącego w dyspozycji organizatora konkursu w trakcie produkcji i realizacji premiery; pomoc merytoryczną, techniczną, organizacyjną i promocyjną przy produkcji spektaklu oraz zabezpieczy realizatorom możliwość zakwaterowania w trakcie produkcji premiery spektaklu.

 

Pomiędzy zwycięskie projekty zostanie rozdzielona w trzech równych częściach łączna gwarantowana kwota budżetu konkursu w wysokości 30 tys. zł.

 

Widzów zachęcamy do śledzenia oferty programowej Teatru Ósmego Dnia. Premierowe pokazy spektakli wg nagrodzonych w konkursie scenariuszów, przewidziane są w IV kwartale 2017 r. Zapraszamy!

Top
%d bloggers like this: