Odzwierciedlenie

Spektakl teatralny powstały w ramach projektu Odkluczenie prowadzonego przez Fundację Jubilo od listopada 2014 roku na terenie Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i przy wsparciu Gminy Wrocław. W projekcie udział biorą mężczyźni osadzeni na oddziałach zamkniętych oraz pół-otwartych Zakładu Karnego.

Spektakl Odzwierciedlenie łączy doświadczenia, refleksje i emocje zebrane podczas procesu warsztatów teatralnych oraz improwizacje i próby pisarskie w odpowiedzi na wiersz amerykańskiego poety Walta Whitmana Do Ciebie. Scenariusz tego przedstawienia pisany był wspólnie przez uczestników oraz prowadzących przez cały czas trwania projektu, wplatając w niego dowolne materiały tekstowe i muzyczne, inspiracje i pomysły każdej z osób. Odzwierciedlenie jest próbą wykroczenia poza zagadnienie jednostki, w stronę relacji z drugim człowiekiem i pytanie o naszą obecność wobec drugiej osoby, nasze postrzeganie siebie w odbiciu innego człowieka. Premiera spektaklu miała miejsce 24 listopada 2015 na terenie Zakładu.

W 2017 roku spektakl Odzwierciedlenie zajął I miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu oraz otrzymał Nagrodę Główną XXVI. Ogólnopolskiego i XIV. Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie.
Występują: Dawid, Dominik, Janek, Mateusz

Reżyseria: Diego Pileggi, Simona Sala, Agnieszka Bresler

Światła: Simona Sala, Diego Pileggi

Audio: Agnieszka Bresler, Diego Pileggi

Scenariusz: Agnieszka Bresler

 

12 października 2017, g. 19.00

Bilety w cenie: 10 zł, bilety V

Rezerwacja biletów:

teatr@osmego.art.pl lub telefonicznie: 61 855 20 86,

odbiór w dni robocze od 9.00 do 16.00 w kasie Teatru Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) lub bezpośrednio przed wydarzeniem.

Top
%d bloggers like this: