ZMIANA TERMINU!!!! „Krym” [OFF: PREMIERY/PREZENTACJE]

Z powodów od nas niezależnych premiera spektaklu „Krym” odbędzie się 30 listopada 2017r.

Osoby, które kupiły bilet w serwisie Bilety24.pl otrzymają propozycję zwrotu pieniędzy lub przedłużenia ważności biletu do następnego pokazu.

Osoby, które kupiły bilet w kasie mogą przyjść z tym samym biletem na spektakl 30 listopada, lub zgłosić się do naszej kasy biletowej po zwrot pieniędzy.

Przepraszamy i zapraszamy!

 

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach Krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo Krym nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich “kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

===================================
KRYM

Reżyseria, koncepcja, wykonanie:
Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Gosia Trajkowska
Wideo / projekcje:
Kuba Matuszczak
Muzyka:
Zoi Michailova
Scenografia:
Piotr Szczygielski
Kurator programu Debiuty TF:
Dawid Żakowski
Produkcja:
Stowarzyszenie Sztuka NowaTeatr Ósmego Dnia

===================================

Bilety: 15 PLN oraz bilety V
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na–krym-off-premieryprezentacje-36186?id=175569

Rezerwacja biletów:

teatr@osmego.art.pl lub telefonicznie: 61 855 20 86,

odbiór w dni robocze od 9.00 do 16.00 w kasie Teatru Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) lub bezpośrednio przed wydarzeniem.


Spektakl powstał ramach konkursu OFF Premiery/Prezentacje 2017 organizowanego przez Teatr Ósmego Dnia i programu Debiuty TF Centrum Lubelska 30/32.

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Top
%d bloggers like this: