Błazen Pana Boga w reż. Piotra Bikonta,
Stowarzyszenie Teatralne Badów

Błazen Pana Boga, reż. Piotr Bikont

„Przestrzeń pozbawiona nadmiaru rekwizytów, skromna, ograniczona do minimum. Nie ona gra tu pierwsze skrzypce. Pusta scena dzięki dwójce świetnych aktorów wypełnia się, co chwilę innymi obrazami. Plastyczne opisy sprawiają, że widzowie czują, widzą i są w samym centrum wydarzeń. Słyszą rozemocjonowanych, żywiołowych Włochów, widzą strasznego wilka, wodzą wzrokiem za zwisającym na linie Franciszkiem. Joanna Fidler i Paweł Pabisiak dają popis doskonałego aktorstwa. Dowód na to, że dwójka aktorów jest w stanie genialnie poprowadzić spektakl, rozśmieszyć i porwać dziesiątki widzów.

Dynamiczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja nie pozwala ani na moment oderwać oczu od sceny. Nikt nie wyciąga chusteczek, nie sprawdza godziny, damy nie poprawiają makijażu, a gentelmani mankietów u koszuli. Nie można stracić ani minuty, ani jednego dźwięku, najmniejszego gestu. Mimika i gestykulacja są największa zaletą tego przedstawienia. Aktorzy wcielają się w kilka ról, zmieniają głos, ton, a nawet dialekt (wyśmienita śląska gwara!).”
fragment opisu spektaklu ze strony kulturatka.pl pt „Św. Franciszek niepoważnie”, autorstwa Marzeny Rogozik.

„Błazen Pana Boga” to wersja żywota świętego Franciszka, pióra Daria Fo. Świętego z Asyżu włoski noblista przedstawia przede wszystkim jako patrona adeptów sztuki aktorskiej, który służy Panu nie tylko jako budowniczy remontujący zniszczone kościoły (jest patronem także robotników), ale i zarazem jako komediant, krzewiąc słowo boże za pomocą języka teatru.

10 marca, g. 19.00

Szczegóły i bilety

Top